wtorek, 18 czerwiec 2024 07:04

Mała Książka – Wielki Człowiek

Gratulacje dla Finalistów Projektu Mała Książka – Wielki Człowiek, w którym czytelnicy po raz pierwszy, a niektórzy po raz kolejny odebrali dyplomy za wzorowe czytanie.

Wszyscy uczestnicy konkursu „Moja wymarzona biblioteka” otrzymali nagrody. Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy.

piątek, 14 czerwiec 2024 14:37

Światowy Dzień książki

Światowy Dzień książki obchodziliśmy 23 kwietnia. Jest to święto poświęcone czytelnictwu, książkom i prawom autorskim. Książka może być doskonałym przyjacielem, kompanem podczas nudy, nauki czy podróży. Książki mogą być źródłem inspiracji, pocieszenia i dobrej zabawy. Poprzez wspólne czytanie mają wpływ na wzmocnienie więzi z najbliższymi. W tym dniu bibliotekę publiczną w Wierzbnej odwiedziły dzieci przedszkolne oraz uczniowie I i II klasy Szkoły Podstawowej. Wysłuchali prelekcji na temat powstawania książki. Tworzenie książki to proces wieloetapowy, który wymaga współpracy wielu osób i zaangażowania różnych zasobów. Proces powstawania książki jest złożony i wymaga zaangażowania wielu osób, a dzięki ich wspólnej pracy pomysł autora przekształca się w gotowy produkt, który trafia do rąk czytelników, wzbogacając ich wyobraźnię i wiedzę.

piątek, 14 czerwiec 2024 13:59

Wyjątkowy czas w bibliotece

Z okazji Tygodnia Bibliotek 9 maja 3-latki odwiedziły Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Cieszacinie Wielkim, gdzie wysłuchały bajki Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece”. Bohaterka utworu opowiada słuchaczom o bibliotece. Podpowiada, jak należy się zachowywać, jak postępować, z czego można skorzystać i w czym uczestniczyć przychodząc do biblioteki.

piątek, 14 czerwiec 2024 13:39

Promowanie czytelnictwa

Odwiedziny przedszkolaków 3-4 latków Szkoły Podstawowej z Cieszacina Wielkiego w bibliotece były okazją do promowania czytelnictwa. Promowanie czytelnictwa to niezwykle ważne działanie, które może mieć pozytywny wpływ na rozwój intelektualny i kulturowy. Już od najmłodszych lat dobrze jest rozwijać zainteresowanie literaturą i kulturą. Dzieci dowiedziały się także jak działa biblioteka i jak można korzystać z jej zasobów.

czwartek, 13 czerwiec 2024 10:04

Eko Warsztaty Artystyczne