Święto Gminy Pawłosiów 2026
Wójt Gminy Pawłosiów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie serdecznie zapraszają mieszkańców oraz gości na Święto Gminy Pawłosiów, które odbędzie się 19 lipca 2026 roku na Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Pawłosiowie.
Tegoroczne wydarzenie będzie okazją do wspólnego świętowania, integracji mieszkańców oraz uczestnictwa w licznych atrakcjach artystycznych, muzycznych i rekreacyjnych przygotowanych dla całych rodzin.
Program wydarzenia
15:00 – Rozpoczęcie imprezy
- Występ zespołów „Wierzbianie” i „Pawłosiowianie”
- Program artystyczny uczniów szkół z terenu Gminy Pawłosiów
- Występ Zespołu Wokalnego „Wyśpiewani”
- Pokaz Akademii Tańca Step by Step
- Recital Justyny Woty
20:00 – Gwiazda wieczoru: GOLEC uORKIESTRA
Jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce wystąpi na scenie Święta Gminy Pawłosiów, zapewniając publiczności niezapomniane muzyczne emocje.
22:00 – Zabawa taneczna z zespołem Covers
Dodatkowe atrakcje
Na uczestników wydarzenia czekać będą również:
- strefa gastronomiczna,
- dmuchańce,
- warsztaty,
- animacje dla dzieci,
- strefa chillout.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i wspólnego świętowania podczas Święta Gminy Pawłosiów 2026.
„Czytanie – Mądrość – Siła”
W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, 27 maja 2026 r. uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych w Filii bibliotecznej w Wierzbnej.
Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Nie potrafię”, którego bohaterką była mała myszka - niepewna swoich możliwości. Choć początkowo brakowało jej wiary w siebie, w trudnej chwili wykazała się odwagą i uratowała inne myszki przed powodzią.
Historia ta pokazała uczniom, że każdy ma w sobie wyjątkowe talenty i warto uwierzyć we własne możliwości. Czasem wystarczy jeden krok i odrobina odwagi, aby spełniać marzenia.
XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłosiowie
W dniach 26 maja – 1 czerwca 2026 r. obchodziliśmy XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych. Z tej okazji 27 maja naszą bibliotekę odwiedziły dzieci, które aktywnie uczestniczyły w przygotowanych wydarzeniach i zabawach związanych z książką.
Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki „Kicia Kocia w bibliotece”. Opowieść o sympatycznej bohaterce stała się okazją do rozmowy o roli biblioteki oraz korzyściach płynących z czytania książek.
Po wspólnej lekturze uczestnicy wypożyczali wybrane książki i malowali kolorowe zakładki do książek. Dużo emocji dostarczyła dzieciom zabawa z kołem fortuny.
Informacja
W dniu 05.06.2026 r. (piątek)
Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Cieszacinie Wielkim będzie nieczynna
