środa, 24 czerwiec 2026 14:55

Święto Gminy Pawłosiów 2026

Wójt Gminy Pawłosiów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie serdecznie zapraszają mieszkańców oraz gości na Święto Gminy Pawłosiów, które odbędzie się 19 lipca 2026 roku na Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Pawłosiowie.

Tegoroczne wydarzenie będzie okazją do wspólnego świętowania, integracji mieszkańców oraz uczestnictwa w licznych atrakcjach artystycznych, muzycznych i rekreacyjnych przygotowanych dla całych rodzin.

Program wydarzenia

15:00 – Rozpoczęcie imprezy

  • Występ zespołów „Wierzbianie” i „Pawłosiowianie”
  • Program artystyczny uczniów szkół z terenu Gminy Pawłosiów
  • Występ Zespołu Wokalnego „Wyśpiewani”
  • Pokaz Akademii Tańca Step by Step
  • Recital Justyny Woty

20:00 – Gwiazda wieczoru: GOLEC uORKIESTRA

Jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce wystąpi na scenie Święta Gminy Pawłosiów, zapewniając publiczności niezapomniane muzyczne emocje.

22:00 – Zabawa taneczna z zespołem Covers

Dodatkowe atrakcje

Na uczestników wydarzenia czekać będą również:

  • strefa gastronomiczna,
  • dmuchańce,
  • warsztaty,
  • animacje dla dzieci,
  • strefa chillout.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i wspólnego świętowania podczas Święta Gminy Pawłosiów 2026.

środa, 03 czerwiec 2026 13:26

„Czytanie – Mądrość – Siła”

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, 27 maja 2026 r. uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych w Filii bibliotecznej w Wierzbnej.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Nie potrafię”, którego bohaterką była mała myszka - niepewna swoich możliwości. Choć początkowo brakowało jej wiary w siebie, w trudnej chwili wykazała się odwagą i uratowała inne myszki przed powodzią.

Historia ta pokazała uczniom, że każdy ma w sobie wyjątkowe talenty i warto uwierzyć we własne możliwości. Czasem wystarczy jeden krok i odrobina odwagi, aby spełniać marzenia.

W dniach 26 maja – 1 czerwca 2026 r. obchodziliśmy XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych. Z tej okazji 27 maja naszą bibliotekę odwiedziły dzieci, które aktywnie uczestniczyły w przygotowanych wydarzeniach i zabawach związanych z książką.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki „Kicia Kocia w bibliotece”. Opowieść o sympatycznej bohaterce stała się okazją do rozmowy o roli biblioteki oraz korzyściach płynących z czytania książek.

Po wspólnej lekturze uczestnicy wypożyczali wybrane książki i malowali kolorowe zakładki do książek. Dużo emocji dostarczyła dzieciom zabawa z kołem fortuny.

środa, 03 czerwiec 2026 07:25

Informacja

W dniu 05.06.2026 r. (piątek)
Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Cieszacinie Wielkim będzie nieczynna